Jaki ? Używany.

Nick3y napisał:

Keeway F-act !? Ja mam to samo tzn. Router Sport 50s (Romet 777) w 4T na blokadach mi 65 ciągnie ;D Na moc nie narzekam... 300km i jedyne co było wymienione to filtr paliwa bo mi pies przegryzł na placu (od tej pory ma start jak 2T :) Kupiłem nówkę w Real'u za 2699 :)

1. 300 km przebiegu to nie jest dystans odpowiedni do wystawiania cenzurki, ledwo nim ze sklepu wyjechałeś :)

2. do realnych 65 km/h to byś musiał się chyba za ciężarówką rozpędzać ;)

Ja bym na Twoim miejscu szukał używanego przedstawiciela tajwańskiej myśli technicznej, są zdecydowanie młodsze od skuterów z najwyższej półki w tej samej cenie.

Sie Ma Radek103!Słuchaj marka Kymco to nie Chińczyk tylko Taiwan,ta firma istnieje wiele lat.Produkuje teraz od ponad 10 lat swoje skutery,kiedyś produkowała wszystkie część do Motorów dla Hondy.Jak miałeś Hondę i kupowałeś do niej część to były one wyprodukowane na 100% w Kymco.Co świadczy o wysokiej jakość tej fabryki skoro Honda dała tam swoją technologię!Chłopie nie kupuj żadnego Chińskiego skutera za żadne skarby,wierz mi na słowo.Chińczykiem zrobisz góra 10000-12000 tyś i to dbając o silnik i potem 3/4 jednostki napędowej do wymiany na nowe część!Rozglądaj się za Kymco Vitality 2T lub Agility 2T,4T!Obydwa 2T i 4Tjak ich nie będziesz totalnie cisnął na manecie spalają 3-3,2 litra a śmigają około 60 na blokadzie.Po zdjęciu blokady jednej czy dwóch (co jest dość prostym zabiegiem)nawet 75-80 tak jak mój.Popytaj tu ludzi jak nie wierzysz,silniki Kymco robią (jak chociaż trochę o nie dbasz)bez remontu 20000km serio!Rozglądaj się za tymi dwoma,tylko dokładnie patrz jak chcesz kupić używany w jakim są stanie.Tak za około 2500-3000tysiące trafisz jak dobrze poszukasz w dobrym+ stanie.I proszę Cię człowieku za żadne skarby nie kupuj nic co ma jakiś związek z Chinami bo będziesz potem pluł sobie w brodę!!!Pozdro Serdeczne ;) Vitalka Is The Best!

Robertonos napisał:

I proszę Cię człowieku za żadne skarby nie kupuj nic co ma jakiś związek z Chinami bo będziesz potem pluł sobie w brodę!!!Pozdro Serdeczne ;) Vitalka Is The Best!

Niestety Tajwan ma silny związek z Chinami...
Nie zapominajcie, że z Tajwanu pochodzą też inne szlachetne marki, takie jak SYM, TGB czy CPI, które nie ustępują jakościom produktom Kymco, zwłaszcza SYM. ;)

Wiesz Pietro Bracie ale już samo to że Kymco tyle lat produkowało wcześniej zapasowe część dla motocykli Hondy i miało jej certyfikat jakość daje jakiś prestiż no nie?Zresztą od kiedy poznałem tą firmę (było to ponad 8 lat temu)i zdecydowałem się że moje pierwsze dwa kółka z silnikiem będą tej firmy,nie słyszałem by ktokolwiek jakiś straszne psy na produkty ich wieszał.Zgadzam się z Tobą SYM czy CPI też są o.k Co do TGB nie za bardzo znam ich skuty.Ale jako miłośnik Kymco to wiesz polecam to co dobrze znam i wiem że jest dobre.Pozdro dla Ciebie Serdeczne i Szerokość.

Robertonos napisał:

Wiesz Pietro Bracie ale już samo to że Kymco tyle lat produkowało wcześniej zapasowe część dla motocykli Hondy i miało jej certyfikat jakość daje jakiś prestiż no nie?Zresztą od kiedy poznałem tą firmę (było to ponad 8 lat temu)i zdecydowałem się że moje pierwsze dwa kółka z silnikiem będą tej firmy,nie słyszałem by ktokolwiek jakiś straszne psy na produkty ich wieszał.Zgadzam się z Tobą SYM czy CPI też są o.k Co do TGB nie za bardzo znam ich skuty.Ale jako miłośnik Kymco to wiesz polecam to co dobrze znam i wiem że jest dobre.Pozdro dla Ciebie Serdeczne i Szerokość.

Też jestem miłośnikiem Kymco, z powodu jednego modelu jakim kiedyś śmigałem, teraz poszukuję tego samego ale w wersji 125cc.
Tak gwoli ścisłości, SYM jest chyba starszą firmą od Kymco i zaczynali od zera, a to się liczy bo na szczyt doszli sami ;)
TGB czyli Tajwan Golden Bee (tajwańska złota pszczółka), stoi wyżej w rankingu od CPI.

Dzięki za pozdrowienia, z wzajemnością :)

O chińczykach nawet nie myślałem. O routerach jakoś też chyba nie. Jakoś nie przypadłyby mi do gustu. Dzisiaj na żywo widziałem Peugeota Elystara i na zdjęciach wydawałby mi się większy, ale i tak jest duży. Najbardziej zastanawiam się nad Peugeotem i Kymco, no i Yamaha, no i jak by był jakiś fajny to Honda, Suzuki, albo Aprilia. A czy to prawda, że Zipp Quantum pali 5-7 litrów? Nie myślę o nim, ale zdziwiło mnie to trochę.
A co powiecie o tych :
1. Jakiś za tani mi się wydaje. http://allegro.pl/skuter-tgb-golden-bee-co-poj-50-i2267457142.html
2. http://allegro.pl/tgb-303rs-2005-rok-i2255331518.html

Radek103 gdzie Ty mieszkasz?Napisz mi to coś do max tych 2500 Ci poszukam w drodze koleżeństwa jak chcesz?Ten pierwszy TGB to nie myśl nawet o nim bo chyba ostro prześmigany jest i dość stary.Na długo by nie starczył i może być z niego skarbonka.Ten drugi może być nawet,ale i tak osobiście musiałbyś go sprawdzić dokładnie.Opony w nim do zmiany na pierwszy rzut oka,a co dalej to tylko na żywo wyjdzie.Pozdro.

Fajne pszczółki ;) Mnie bardziej podoba się ten droższy, fakt że oponka do wymiany, ale chyba godny jest uwagi. Musiałbyś obejrzeć na żywo, najlepiej z kimś kto się na tym zna ;)

Co do tego, że quantum pali 5-7l to nie prawda. Sam raz spotkałem się z opinią, że mój skuter pali 6, a nawet 8l/100km. W rzeczywistości pali 3,5l.

Odblokowany 2T, czy to quantum, czy nie quantum, simpli lub inny, po odblokowaniu, zmianie cyla na 70cc, wydechu i gaźnika, spala 5-6L/100 ostro jeżdżąc.

Robertonos mieszkam na północy podkarpacia - okolica Stalowej Woli. Dzięki za twoje koleżeństwo, ale skuter będę kupował dopiero na początku lipca. Chce się zorientowac i skierowac celownik na konkretne modele. Tuningowanie raczej mnie nie rusza. Wiadomo, jestem młody czasem lubie poszalec, ale chyba nie aż tak, żeby odrazu wymieniac cylinder itd. Moja mama po prośbach po 2 latach błagania wreszcie przekonała się do skutera i wybiera go właśnie ze względów ekonomiczych. Do obejrzenia będę brał ze sobą brata ciotecznego, który miał kilka skuterów więc chyba sie zna. Mi te TGB, SYM i CPI wydają się trochę za tanie.

Radek103 napisał: Mi te TGB, SYM i CPI wydają się trochę za tanie.

Czy są tanie? nie wiem, ale np SYM cenowo kształtuje się na poziomie Kymco.. Skoro uważasz jednak, że są tanie, to może szukaj czegoś z wyższej półki, aeroxa, sr-kę, runniera, itp... te nie są tanie ;)

Chodzi mi o to, że wyglądają na solidne, a ich ceny nie są wysokie i to mnie trochę zdziwiło. Oczywiście, że zależy mi na koszcie więc będę brał pod uwagę te marki.