Jaki skuter do miasta (1tys. km miesięcznie)?

Ja jechałem Kingwayem z Legionowa na Dworzec Zachodni w Wawie i zajęło mi to ok.60 minut,podobny czas jakbym jechał autobusem.Tylko że większa satysfakcja jechać skuterem.

Pewnie, że są satysfakcja i przyjemność. Ja swój mam odblokowany. W Polsce tak nie sprawdzają tego. Pamiętam jeszcze jak leciałem licznikowe 40 km/h po Toruńskiej - zjechać z prawego pasa na lewy o 7:30 rano to było coś!

Na długiej trasie czas przejazdu skutera i auta wyrównują się. To co zyskasz na skuterze w korku, stracisz na długiej prostej np. trasa siekierkowska. Zyskujesz tylko na paliwie. Skuter spali 2,5-3l/100. Ile pali Twoje auto wiesz najlepiej sam.
Mi przejazd z Jelonek w okolice Janek jadąc przez Gołąbki i Ursus (20km) zajmuje ok. 40min.(w zależności ile stoję na przejeździe). Jadąc przez Dźwigową(17km) ok.30min.
Jeżdżę Routerem Cityline. Mam 180cm wzrostu i ok90kg i nie narzekam. Skuterek jest b. mały(10"koła), ale za to poręczny.
Proponuję kupić coś z promocji w markecie i spróbować. Czy Ci się to podoba, czy się opłaca i w ogóle. Jak Ci się spodoba skuterowanie to możesz go sprzedać i kupić coś lepszego-Będziesz miał doświadczenie. Wiedział co ci się podoba, co denerwuje, na co zwrócić uwagę. Jak się nie spodoba to sprzedasz wiele nie tracąc.

Uć do Wwa ale mnie wychodziło tak :

~15km
w korkach:
skuter 20-25min, autem 40-50min, komunikacja 70-80min

trasa przelotowa
skuter/auto ~20min, komunikacja 80-90min

koszty:
w 2 strony
skuter ~6zł
samochód ~ 15zł
mpk ~5zł

maszyna z podpisu

Test: skuter vs motocykl vs samochód:
http://www.scigacz.pl/Korki,na,drogach,smiertelna,strata,czasu,12704.html
Niestety nie wiem czy skuter zablokowany :p

@Kisiu1981 dokładnie, zmiana pasa na lewy zablokowanym skuterem przy dużym ruchu to masakra. Jeden z głównych powodów, które mnie skłoniły do zdjęcia blokad.

Whistler napisał:

Test: skuter vs motocykl vs samochód:
http://www.scigacz.pl/Korki,na,drogach,smiertelna,strata,czasu,12704.html
Niestety nie wiem czy skuter zablokowany :p

Musiał być odblokowany. Według danych z artykułu trasa miała 27 km i po 8 minutach skuter zameldował się w punkcie pomiarowym oddalonym o 10 km, więc jego średnia prędkość musiała wynosić 75 km.
Całkowita trasa pokonana ze średnią prędkością skutera 47 km/h.
Podtrzymuje swoje zdanie, kupić coś większego niż 50-tka, zrobić prawko i cieszyć się z jazdy, no albo odblokowana 50-tka bez prawa jazdy i stres na widok policji. Bo robienie prawa jazdy, żeby jeździć odblokowaną 50-tką to według mnie pomysł bez sensu.