Jaki olej do filtra powietrza?

ja mam dwa filtry powietrza , jeden to kawalek gabki , myje go w ciełej wodzie z plynem do mycia naczyń , susze a poźniej psikam shellem do filtrów powietrza , dalem na ebayu okolo 5 funtow chyba , przesylka gratis więc wyszło 25 zeta , drugi filter natomiast wyglada tak :

http://www.racing-planet.pl/tuning-skutera-filtr-powietrza-yamaha-cygnus-0409-p-9893-1.html

w instrukcji napisali że powinno sie go czyścij jedynie spręzonym powietrzem i to niby wszystko :)

Raz można ten filtr przedmuchać sprężonym powietrzem,ale póżniej trzeba go bezwzględnie wymienić.W każdym razie nie jest ten filtr wieczny.

Ja będę musiał wymienić, bo po 12500 km jest podniszczony trochę. Ostatnio nawet go nie spsiukiwałem tylko na suchym jeździłem ale pranym regularnie.

Tak szczerze mowiąc ten olej do filtrów tak wiele nie daje no syfy sie do niego lapią ale i bez oleju filtr by je zatrzymywał

Botek napisał:

Tak szczerze mowiąc ten olej do filtrów tak wiele nie daje no syfy sie do niego lapią ale i bez oleju filtr by je zatrzymywał

bez oleju te syfy by powędrowały dalej w głąb silnika :)
krople wody też zatrzymuje

ja mam oryginalny filtr, jeszcze cały :P,po wyjęciu gąbki, udaję się z nią do przepłukania w gorącej wodzie z płynem do mycia naczyń , po to aby cały brud i olej się rozpuścił,po umyciu wywieszam ją na podwórku żeby wyschła, po wyschnięciu zanurzam całą gąbkę w zużytym oleju silnikowym, później wyciskam olej,żeby nie kapało po czym wszystko składam.