Jaką pseudo turystyczną 125 wybrać?

A tak z ciekawości - Ile kosztuje nowy Daelim s3 125 cc ? I kto tym sprzętem handluje w PL ?

keniol91 widziałeś w salonie Kymco SuperDink'a ? Przecież u nas w kraju to on się nazywa Downtown

A to warto kupować nowe ? Przecież z chwilą wyjazdu z salony to traci 20% na wartości jak niegdyś polonezy.
Zamiast kupować chińskie badziewie ja wybralem np hondę pantheon/fes jeszcze na długo przed głosowaniem sejmu i jeździ jak szalona.

Witam DAELIM s3 widziałem na ich stronie brytyjskiej http://www.daelim.co.uk/s3_125cc.php i jak widac 2900 funtów
tak we Wrocławiu stoi bodajze nawet street dink a nie super dink Fachowiec stwierdził ze nikt w polsce nie spodziewał się takiej ustawy tych kymco jest malo wiec sklepy sciągają z innych salonów a nie bezposrednio od producenta.

B4rtek niewiem czy warto np. zegary jamahy mi sie bardzo podobają i starsze jej wersje takich nie posiadają pozatym nowe to nowe z innej strony znalesc uzywkę dobrą naprawde jest cieżko teraz kazdy mów lej pan i jedz haha.

Nowe to nowe a Chińskie to Chińskie i tutaj warto się zatrzymać i zastanowić. Oczywiście coraz więcej tego jest i mają nawet niektóre opinie mało awaryjnych. Nie zapominajmy jednak że to my będziemy na tym nie raz lecieć 100km/h i ja wiem czy istotne tutaj jest czy ładne ma zegary :)

Przecież nikt tu nie pisze o chińskich sprzętach, więc o co cho?

Z tego co się orientuję to Tajwańskie (kymco, sym) to teraz już to samo co Chińskie ;)

Tylko Agility jest robione w Państwie Środka, inne (droższe) modele to dalej Tajwan.

Słabo się widocznie orientujesz :). Zapytałbym skąd takie opinie bierzesz, ale nie spodziewam się przeczytać niczego pouczającego.

Dobra tak więc panowie zatrzymałem się dziś na 4 skuterkach Burgman,Yamaha,Kymco Downtown,Piagio Xevo!!!!!

Proszę pomóc wybraj najlepszy stosunek jakości do ceny !!!! wszystkie za i przeciw a moze ktoś ma któryś i poda wady i zalety !!! inne już nie wchodzą w gre!!!!! interesuję mnie najbardziej wygoda jazdy we 2 osoby na weekendowe wyjazdy !!!! z góry dziękuje a właśnie lece oglodac burgmana i yamahe Pozdrawiam!!!

B4rtek napisał:

Z tego co się orientuję to Tajwańskie (kymco, sym) to teraz już to samo co Chińskie ;)

Kurde ..... znowu mnie oszukali w T-mobile i sprzedali chiński sprzęt czyli HTC hahahaha

Ja jestem za Yamaha x-max, chyba najlepiej dopracowana ze wszystkich modeli.

Według mnie najlepszym kompromisem między ceną, jakością i wyposażeniem jest właśnie SYM GTS 125 w wersji EFI, z systemem ABS oraz START&STOP. Przy podobnym wykonaniu i niższej cenie posiada bogatsze wyposażenie od X-MAX, światła przeciwmgłowe, LED, nawiew ciepłego powietrza, komputerek pokładowy, gniazda 12V i USB oraz trochę bardziej "szczupłe" wymiary, co ma znaczenie w korkach. Minusem w stosunku do Yamahy jest bagażnik - u XMAXa 2 kaski integralne, w SYMie - 1 integralny i 1 jet. Japończyk ma też większe o cal koła (15 i 14 cali, a w GTS 14 i 13 cali).

No ale - jak już ktoś pisał - minusem może być gorszy dostęp do części i serwisu, chociaż może w All Ride Moto coś już się zmieniło w tej kwestii.

Witam,

mam dokładnie ten sam dylemat tylko jeżdżę większość po mieście ( obecnie Gilera Runner SP 50) i biorę jeszcze pod uwagę Hondę PCX 125 (chyba najmniejsza). Osobiście, robię przysłowiowego "karpia" na widok X-maxa tylko nie wiem czy nie za duży na krakowskie ulice.

Tak wiec jestem po wizytach Xamax zrobili na mnie najlepsze wrażenie !!! Jakość wykonania bdb z tych co oglodalem najlepsza wyglod tez najladniejszy.

SYM GTS 125 na papierze wygląda bardzo zachęcająco, ale całość jakościowo pachnie chińszczyzną... Co do X-maxa to idealnym był by silnik 250 albo większy ;)

bertoni napisał:

SYM GTS 125 na papierze wygląda bardzo zachęcająco, ale całość jakościowo pachnie chińszczyzną... Co do X-maxa to idealnym był by silnik 250 albo większy ;)

Ale w jakim sensie: złe spasowanie, łamiące się plastiki?

A widziałeś tego sym-a na żywo? Bo moim zdaniem jakość Sym-a jest bardzo dobra i bliżej mu do Japonii niż do Chin. Osobiście stawiam Sym-a wyżej od Kymco.

Przede wszystkim chodzi mi o bezawaryjność. Bardziej porównuję go do skuterów producentów takich jak Honda czy Yamaha klasy maxi a z tymi Chinami to może trochę przesadziłem ;)
W pierwszym poście jest mowa o jeździe w dwie osoby a przy porównywalnych masach osiągi X-maxa będą lepsze, chociaż przy 125ccm to nie do końca może być wystarczająco.

Rozmwaialem o zrobieniu 180 ze 125 dać radę:)

Rozmwaialem o zrobieniu 180 ze 125 dać radę:)