Dymienie z odmy oraz brak reakcji na gaz. 4t

Oki daj znac jak bedą szła Ci robota.

no tak bo silnik ci nie pali oleju tylko dmucha w niego jeśli chcesz lepiej to sprawdzić to odkręć korek wlewu oleju i obacz czy tam ci nie dmucha spalinami. wystarczy, że przyłożysz rękę

z przed chwili. byłem odpalic skuter , odpalil i jak dałem gazu to jakby najpierw go zamulilo , potem momentalna moc i spowrotem zamulanie lecz nie gaśnie. Dym z odmy dalej leci.

skuter długo stał ?

Skuterem ciągle jeżdżę . ostatni raz jechałem nim w sobotę. i wszystko było dobrze

w takim razie bez dłubania nic się nie dowiemy

kuba90876 napisał:

z przed chwili. byłem odpalic skuter , odpalil i jak dałem gazu to jakby najpierw go zamulilo , potem momentalna moc i spowrotem zamulanie lecz nie gaśnie. Dym z odmy dalej leci.

A wlałeś olej do komory spalania ?

niestety nie. wróciłem do domu i wtedy zobaczyłem ten post. wieczorem zacznę rozbierać. sprawdzać itd.

Wróciłem z garażu. skuter nie odpalil. nawet nie zagadal. Ale dalej, rozebrałem plastyki, przeczyscilem Gaznik, założyłem znowu i dalej nic. Rozebrałem już te plastiki silnika i chciałem odpalic silnik, rozrusznik kręci a ja przyłożyłem rękę do świecy. czuje jakieś powietrze. Wziąłem klucz a świeca przykrecona nawet nie drgnie. patrzę dalej się rusza . wykręcilem ją a ta porcelana kręci się . poprostu świeca się upalila. Czy to może być przyczyna całego tego problemu? Narazie nie mam nowej świecy. dopiero jutro kupię i myślę że to rozwiąże problem.

Problem rozwiązany. świeca puszczała kompresje . przez co silnik nie chciał odpalić. Wymieniłem świece i wszystko wróciło do normy. Odpala z pierszego kopnięcia :) Dzięki wszystkim za pomoc i zaintersowanie. Temat uważam za zamknięty;)