Doczepiam Film już przestawiłem na publiczny. Problem !

Witam właśnie skuter nie był ani katowany ani nic tylko kilka lat stał sb gdzieś. A w sprawie tej wady to co zobaczyć pierścienie na tłoku a po czym moge poznać że cylek do wymiany z tłokiem też ? I jeszcze jedno nie lepiej było by wtedy założyć cylinder 80ccm ? Z gory dzięki.

Jesli nie masz prawka na motocykl do 125cm to nie radzę.

yhym

Wg mnie to jest dwusuw jeśli jednak 4T to większego szrota w życiu nie widziałem - koszmarny dźwięk i z tłumika leci wszytko co tylko może. remont cię czeka kolego ;) Na 100% 4T ? masz korek od miski olejowej itp bo dźwięk silnika ewidentnie wskazuje na 2T

nie słuchaj bzdur , jak padły pierścienie i porysowały cylinder to wymień , komplet ( tłok , pierścienie , cylinder , tuleja , zabezpieczenia i uszczelki ) nie są drogie i możesz założyć 80cm3 , są gotowe komplety tyle że to się wiąże z uprawnieniami bo jak by cię złapali i stwierdzili że masz większy to but ( mandat i kara ) , póki co skoro twierdzisz że odkurzacz stał kupę czasu to spróbuj napsikać WD40 pod świecę -( dosyć sporo na noc ) , może tylko się zapiekły pierścienie , na drugi dzień bez świecy pokop parę razy a potem spróbuj odpalić już na świecy ,- może puści.

Mario1 napisał:

są gotowe komplety tyle że to się wiąże z uprawnieniami bo jak by cię złapali i stwierdzili że masz większy to but ( mandat i kara )

hahah dobre :D też bym tak zrobił

@edit :
wygląda na to że miałem racje co do rodzaju silnika

http://www.scigacz.pl/Kymco,DJ,50,Refined,4234.html

To co WD40 tam gdzie świece wkręcam obfito popsiknąć ? I tak jest to 4T bo mam korek do miski olejowej koło wlewu bęzyny.

2T tez mają osobne wlewy do oleju i benzyny.

Nie wiem nie znam się na tym. A co mogło by się stać jakbym tego nie wymienił.

wyplujesz olej w mig i zlepisz cylek z tlokiem
wczesniej nie pisales ze stal dlugo-w jakich warunkach?
w tym ukladzie prawdopodobne ze (zaznaczam ze prawdopodobne) moze byc ze zapiekl sie pierscien olejowy mozesz wlac wd choc osobiscie nie polecam lepiej wlej nafte i tu UWAGA NIE MA ZNACZENIA CZY WD CZY NAFTA po zabiegach ponizej WYMIEN OLEJ
zostaw na noc i rano bez swiecy wypluj na szmatke resztki plynu ktory wlejesz do cylka,krecac rozrusznikiem lub kopajac- wkrec swiece i moze po odpaleniu max do 5-10 minut uspokoji sie dymienie jezeli tak to natychmiast wymien olej i przeczysc sitko,mimo wszystko trzeba rozebrac i poczyscic rowki w tloku,jak rozbierzesz i powierzchnia cylka w srodku bedzie swiecaca bez rys to znak ze jest ok -tanim kosztem wymien tylko tlok i pierscienie (jezeli jest pekniety zgarniajacy a poradzisz sobie oczyscic rowki to tylko pierscienie wymien -warunek tlok bez rys i sladow tarcia),drozszym zwieksz pojemnosc 60 juz czuc roznice(cylek+tlok z pierscieniami i sworzen)
4T FOREVER
PS LUKARIO od poczatku to twierdzilem i opisywalem problem w 4t