Dafier dfe50-8a Tuning

Ale tłuste zostanie., mozna też natłuszczac olejem tylko nie od frytek:)

tak normalnie to jest ryzyko bo różne dodatki w olejach różnie reagują z różnymi gąbkami.
Po niektórych gąbka się rozpuszcza i robi klejąca a po innych się rozsycha i kruszy. Najlepiej mieć dedykowane smarowidło do konkretnego typu filtra/gąbki.
To smarowanie ma nie tyle natłuścić filtr co nadać mu właściwości elektrostatyczne - tzn żeby przyciągał większość zanieczyszczeń (oprócz drobnego kwarcu bo ten jest obojętny elektrostatycznie prawie zawsze).
Lepiej i bezpieczniej niż penetrolu z bardzo lotnymi elementami typu WD40 używać oliwy do maszyn precyzyjnych.. np takiej którą się smaruje maszyny do szycia.. itd. Ludzie na to leją hipol przekłądnowy, silnikowy, ATF do automatów (bez sensu bo to zwykły płyn do hydrauliki siłowej) i jeżdżą w przeświadczeniu że to dobra robota :). Ale najmniej spływa i najdłużej wytrzymuje olej do filtrów gąbkowych. Nie jest drogi i nie ma co oszczędzać.

Czyli nie ma co marnować kasy na nowy tylko po prostu wyprać ten co jest tak ?
Dopiero przeczytałem poprzednie 2 wpisy i stwierdzam iż więcej wydam na te płyny do wyczyszczenia filtra ponieważ nie posiadam żadnego, nawet wd40 ostatnio sie skonczyl , wiec taniej mi chyba wyjdzie kupic nowy filtr .

płyn ze 25zł i bedziesz miał na wiele razy.
O ile to wogóle ma być nasączona gąbka - bo może to sucha gąbka

Nowy filtr gabka na siatce 25zł wię raczej nie zaoszczędzi:d o ile wymaga wymiany [wątpie bo jest w gasboxie a ów czerpie powietrze spod siedzenia.]

no ale po 14tys km coś mogło się już dostać . A co do ssania , jest taka mała "wajcha" włączone jest jak na dole czy na górze ? bo nie ma żadnych oznaczeń .

do góry na ssaniu,na dół wył.

a ok dzięki . to jeszcze jedno pytanko skoro widzę iż na tym forum widzę ludzie są aktywni.
W środku jest jak dzisiaj patrzyłem akumulator 12v 7A , jak chce odpalić z przycisku to nic się nie dzieje tylko lekko dioda na liczniku przygasa , rozrusznik padnięty czy tak jak zakładam akumulator ? ale raczej akumulator bo światła przy nieodpalonym motorze nawet nie reagują , trzeba go odpalić aby zaczęły działać .

Swiatła są z pradnicy i z aku nie dzialają [chyba że instalacja dc],może być padniety przekaźnik rozrusznika,lub aku jak pisałeś ale jak głośno trabi i migacze działają to raczej przekaźnik no i oczywiscie może też być czujnik przy sprzęgle [na wciśniętym kreci na puszczonym nie]

To jeszcze dopytam się was czy może oriętujecie sie czy w ów motorku są blokady ? Aktualnie v-max wynosi jakies 65km/h

A ile ważysz:) nie niema,zmieniają moduł ch wie po co bo moc max przy 8-9k i też w tym miejscu jest odcięcie na blokowanym,taki jego urok.

Waże 60kg i mam 170 wzrostu .
A bo ostatnio miewam tak że na 4 biegu jak dam gaz na max i chwile tak jade to zaczyna robić się tak że traci jakby obroty na jakies 0.5s i tak co chwila . na 3biegu jest wszystko dobrze , tylko na 4 tak sie dzieje

tak ma bo widoczne juz czas na tą wymiane cylinra po 14k.

no będę wymieniał na tą 80-tke czy tam 72ccm ale to dopiero za jakis miesiąc .