Czy to wszystko jest potrzebne ?

Schodzimy nieco z tematu. Nie poruszamy tutaj wątku na temat bezpieczeństwa na drodze...

Może i tak ale prawda jest że koledzy mają racje. Skuter ma małe koła które słabo poradzą sobie z przeszkodami na drodze. Dochodzi jeszcze kwestia hamowania z dużej prędkości. Hamować kiedyś wyhamuje ale gdy będzie jechał za autem a "tfu tfu" coś mu wyskoczy to kolega "wjeżdża" w du*e.

Znajomy miał 2t po tuningu teraz jeździ Kymco Xciting ale przed zrobieniem prawka taczał się kibelkiem i mówi mi że miał dość nieprzyjemną sytuacje. Jechał na trasie za tirem gdy nagle ujrzał potrąconego psa. Niestety złapał ślizga bo nawet nie miał czasu reakcji żeby coś zrobić...

GodTGF
Debilem to Ty jestes, mowie co sie da wwyciagnac a nie czy sie zabije czy nie, czy jest to bezpieczne czy tez nie. Rozumie ze nie ma czasu na realcje przy 250-300km/h ale 80? skuter do 80km/h jest przystosowany bo mozna go odblokowac.

DooOminO
Zgadzam się z Tobą. Przy obu hamulcach tarczowych z hamowaniem nie ma problemu.

No tak przy tarczowych sytuacja lepiej wygląda ale niestety nie wszystkie skutery mają hamulce tarczowe na dodatek oba.

Sam jeździłem na takim, który miał oba bębnowe hamulce, to strach w oczach przy prędkości 50 km/h :p

majesty ma bęben z tyłu i też jeździ.....

kwestia czy rama podoła zadaniu, produkcje ChRL za sztywne to nie są.

na takim małym( coliber) o mały włos bym się nie zabił,jechałem ścieżką rowerową( co prawda pod prąd) i samochód mi wyjechał,ale miał dobrego buta na szczęście i zdążył uciec :D ale taka jazda to codzienność, za to te większe skutery to hamulce mają naprawdę dobre, opony też i takimi to już można latać

Mój waży 99 kg to też zaleta. Stabilniejszy jest. Kto jeździ ścieżką rowerową skuterem...

Ja w Quantumie mam z przodu tarczę i gdyby nie ona to bym tutaj nie pisał ;d Z tyłu mam bęben i jest do dupy. Zawsze Hamuje na przedni czasami z piskiem ponieważ mam miękkie amortyzatory i skuter ciężki więc nic się nie dzieje.

GodTGF, jeśli nigdy nic nie wiadomo to zawsze może Ci spaść na głowę kawałek nieczynnego satelity lub pozostałości po sondzie balonu metrologicznego.

Takie prędkości są rozwijane przez większość skuterów o pojemności 125 cm3 i jakoś nie są specjalnie bardziej narażone na wypadki niż 50 cm3.

Zamiast wyzywać od debili pomóżmy znaleźć właściwą drogę.

Reebok61, powiesz jaki dokładnie masz skuter, szkoda wsadzać tyle mocy w coś podobnego do Colibra, zwłaszcza że tam ramy są dość słabe.

Jak się ma pecha to i w drewnianym kościele cegła na łeb spadnie.

ja coś ostatnio za często mam farta na drodze,nie zawsze tak będzie, trzeba uważać

fajny spam powstaj no ale coz..

degename
Jest to chińczyk, Haotian arrow. Jest jakieś 30 kilo cięższy, a co za tym idzie, lepiej będzie się trzymał drogi.

Ok, to w sumie można tuningować bez większych obaw.

No ale ile chcesz na to przeznaczyć i po co właściwie chcesz to robić.

Bo co innego wymieniasz żeby szybko jeździć w trasie, co innego by poruszać się sprawnie po mieście i zupełnie co innego gdy chcesz mieć skuter 4T objeżdżający markowe sprzęty na sterydach.

W jakim stanie jest Twoja strzała?

Ma ona lekko ponad 6 tyś to rolki wariatora, pasek, na pewno trzeba zmienić... Nie dają już takiej mocy. Słabo się zbiera, głównie o to mi chodzi i aby wyciągnęła te 80-90 km/h. Jazda 60 km/h jest nieco nudna... A szczególnie na dłuższych odcinkach.

Jak technicznie się czujesz? Sam masz zamiar to robić czy oddajesz do warsztatu?

Uwierz mi że już przy realnych 70 km/h zaczyna się robić ciekawie.

To co da się zrobić samemu to zrobię sam, a reszta do warsztatu.
Wiem, wiem. Jeździłem takim :p
Technicznie pod jakim względem ? Jazdy ?

moim zdaniem nie warto zbytnio inwestowac w chinczyka dlatego ja bym Ci polecil zwykle zamienniki wariator :http://moto.allegro.pl/tuning-wariator-4t-kpl-romet-727-vapor-quest-zbik-i2766038036.html + rolki ciezkie do tego zwykly zestaw 72 ccm czesto pdoawany jako 80 ccm i mysle ze te 80-85 licznikowe osiagniesz ale dotrzyj dobrze :)