Czy go przepalać w zimie

wiesz… to artykuł z 2010 roku i od tego czasu sie wiedza troche zmieniła :slight_smile:
Okazuje sie że olej na powierzchni elementów smarowanych utrzymuje sie w postaci filmu olejowego bardzo długo… na pewno 3 miesiące zimy nie spowodują że tłoki i pierścienie bedą suche a olej przy -25 jest doskonale płynny i mozesz nim łatwo wymazać wszystko. Wiem na pewno bo przy -25 dolewałem oleju z bagaznika który w nocy z -27 stał pod chmurką i olej sie lał jak głupi i wcale nie jak glut.

Przepraszam za błędne odpowiedzi i dziękuję że mnie poprawiles . nie zauważyłem ze artykuł jest z 2010 :wink:

no widzisz. i nawet to że od 2010 sie stan wiedzy zmienił też kupiłeś… :slight_smile:
a tak bez kitu to to co pisałes to prawda z 1967 roku i po prostu nie dotyczy nowoczesnych olejów. Niestety podręczniki do przedmiotu “Naprawa i eksploatacja pojazdów samochodowych” to wciąż te archiwa…

Kupiłem bo uważam ze jesteś juz dość doświadczony a ja no niestety jeszcze dosc poczatkujacy jakies tam podstawy znam ale doswiadczenia malo co

Zulus się nudzi, hmm ???

Zulus się nigdy nie nudzi… :slight_smile:
https://drive.google.com/file/d/1kuz2I7m-qrwgk2lbQ6IVTcbNOwBfaA6N/view?usp=sharing

elektryczny welucypet? cie panie… i to roadster…

No mówiłem… Zulu, tango, beta, Sylwester cichociemny. Można i tak. Ujeee! +++ Przynajmniej jesteś… ekologiczny. * Kotłownia spala węgiel, woda się grzeje, aż po ukrop, ukrop napędza turbiny, te generują… prądy rożnorakie i idzie to potem w całą Polskę. Se ostentacyjnie ładujesz cokolwiek z gniazdka 230V, ba, dwufazy lub trójfazy nawet, zależnie od posiadanych ku temu gratów. I jest… MOC. W człowieku siła. Przaśne to, ale jakże… ucywilizowane. Stary już jestem i tzw. darmowych punktów ładowania prądem elektrycznym jeszcze nie widziałem. Kraza dosiadam w… Pomocy Drogowej, bywa trudno, trza se jakoś z tem radzić. Zima idzie, aku mocno siadają. Powodzenia z… wiełosipiedem. W sensie… Dupa lipa, stop hemoroidom, na pochybel czarnym. https://m.youtube.com/watch?v=Q4-jOuHO-z4w