Co może być przyczyną ?

Spróbuje jutro jak mówisz i napisze...

Już mi się zdawało że dobrze wyregulowałem, a tu nagle wykręciłem świece a ona w części czarna, pokryta jakby sadzą..
Co tu wini >?

Żeby sprawdzić kolor świecy przejedź z 5-10km żeby się wypaliła. Jak skuter chodzi dużo na wolnych i po takiej pracy sprawdzasz świecę to zazwyczaj nie będzie miała koloru kawy z mlekiem. Poza tym test koloru elektrody dotyczy głównie dyszy głównej gaźnika, która ma znaczenie przy maksymalnym otwarciu gazu. Wskaźnikiem tego czy masz dobrze wyregulowane wolne obroty ma być to, czy silnik pracuje równo, nie gaśnie itd.

śrubkę od składu mieszanki wkręć do oporu i wykręć o 2 obroty.
odpal skuter.
sprawdź jego zachowanie na dodanie gazu, śrubką składu mieszanki reguluj w miarę potrzeb co 1/8 obrotu.

ustaw stabilne wolne obroty.

pojeździj trochę i sprawdź kolor elektrody w świecy.
ma być kawa z mlekiem.

po przekroczeniu 1/2 otwarcia przepustnicy do pracy zabiera się dysza główna z iglicą, trzeba sprawdzić jej stan.
może być przytkana.

w Twojej maszynie podejrzewam że jest gaźnik podciśnieniowy, uszkodzona i nieszczelna membrana w 99% przypadkach robi problemy.

generalnie to jest robota na kilka razy i potrzeba cierpliwości ale raz wyregulowany gaźnik nie wymaga interwencji przez dobre 30tys km