Chiński cylinder 80ccm

mam pytanie jeszcze jedno jak bede wymieniał cylinder musze zmienić olej silnikowy??

zipptopss napisał:

mam pytanie jeszcze jedno jak bede wymieniał cylinder musze zmienić olej silnikowy??

Oczywiście, wymienić cylinder a zostawić stary olej to byłoby zabójstwo dla silnika...

P.S. nowe cylindry już dotarły (ktoś się mnie o to pytał) :)
http://allegro.pl/cylinder-80ccm-tuning-chinskie-skutery-4t-i2275316772.html?source=oo

a jeżeli się oleju nie zmieniło i się zrobiło już 100km :'( ? Bo chyba mi mechanik nie wymienił :| a ją nie wiedziałem że trzeba zmienić ...

ja leje platinium podobny najlepszy jest do 4t:)

dodge napisał:

a jeżeli się oleju nie zmieniło i się zrobiło już 100km :'( ? Bo chyba mi mechanik nie wymienił :| a ją nie wiedziałem że trzeba zmienić ...

Powinno być logiczne że przy wymianie cylindra warto wymienić olej na świeży. Na Twoim miejscu bym go wymienił i miał spokojne sumienie że silnik jest dobrze smarowany.

Ja olej wymieniałem 2 tygodnie temu i nie zdążyłem nawet zrobić 100km. Da radę na tym oleju pojeździć, czy nie dziadować i wlać świeży? Powiedzcie mi jeszcze, czy 300km spokojnej jazdy staczy przy docieraniu (do pierwszej wymiany oleju)?

ale już na nim zrobiłem 100km.
jaki lać teraz ?

ale już na nim(cylindrze) zrobiłem 100km.
jaki lać teraz ?

jak masz go na gwarancji to idz i sięspytaj w serwisie ja ci radze platinium a jezdzi ci ten skuter już?

jeździ cały czas. ale olej do skuterow a nie do aut

jeździ cały czas. ale olej do skuterow a nie do aut

sorry za te double ale telefon... :/

platinium też jest do skuterów:)

Mam pytanie jeżeli kupił bym ten cylinder 80-tke to czy potrzeba wymieniać również wał?

Nie trzeba ponieważ te seryjne wały wytzymają spokojnie takie obroty chińczyki są robione 80cmm ale jak idą na export to są przerabiane na moto rowery:)

ok dzieki:)