Brak mocy derbi atlantis 2t

ja mam wrażenie że o niczym innym nie piszemy od początku

Aha sorki za moje obeznanie w temacie :// jutro rozgrzeje skuter i postaram sie pokręcić tymi śrubami. Tutaj moje pytanie jedna śruba jest od dawki powietrza a druga od dawki paliwa ? Jeśli jest inaczej to poprawcię mnie

Jak poczekasz do jutra, to Ci zeskanuję kilka stron z książki i będziesz miał ten gaźnik rozpisany na części. Dodaj mnie do znajomych, to wyślę ci rano na maila.

to niestety nie jest tak prosto. Gaznik ma 3 niezaleznie regulowane tory podawania paliwa (tworzenia mieszanki w zasadzie)
- na wolnych obrotach przy TEORETYCZNIE całkowicie zamkniętej przepustnicy powietrze sobie leci takim bocznym kanałkiem zasysając paliwko którego ilość regulujesz własnie pierwszą śrubka - tzw śrubką składu mieszanki.
To jest regulacja TYLKO DLA WOLNYCH OBROTÓW. Czasem udaje się ustawić bardzo ładne i równe obroty a czasem daje się je ustawić ale są za niskie i silnik ma tendencje do przygasania - i wtedy się kręci drugą śrubką. Druga śrubka to tak naprawde zderzak przepustnicy - czyli działa tak jakbyś lekko odkręcał manetkę cały czas.
Tutaj jest dysza wolnych obrotów która i tak ogranicza to ile paliwa sobie możesz śrubka otworzyć. Dysze można zmieniać. Układ wolnych obrotów działa zawsze - nawet przy pełnym otwarciu przepustnicy. Tylko o ile na wolnych jest kluczowy i głównie zasilający silnik to przy pełnym otwarciu przepustnicy jego dawka to pewnie z 1/100 tego o daje reszta.
- na wolnych obrotach i zamkniętej przepustnicy przy ZIMNYM ROZRUCHU masz układ ssania. To w zasadzie to samo co wolne tylko dysza paliwowa wolnych obrotów jest stała (można zmieniać) a ruch mieszanki z tego układu ogranicza iglica układu ssania ustawiania automatycznie lub linką. Niestety jeżeli ssanie jest niedomknięte i ciągle wzbogaca mieszanke to psuje to regulacje wolnych i są tendencje do zalewania silnika. Wiec ssanie sie sprawdza czy działa i czy się całkowicie wyłącza.
- przy pozostałych pośrednich uchyleniach przepustnicy od około 1/4 do maxa ilość paliwa reguluje się rozmiarem głównej dyszy paliwowej, średnicą i kształtem iglicy, wysokością iglicy i poziomem paliwa w komorze pływakowej (przy czym to ostatnie rzutuje na wszystko - za to się go nie reguluje tylko ustawia wg instrukcji producenta gaznika)

O matko bardzo to skomplikowane :/// no cóż spróbuje coś jutro pokręcić a jak mi się nie uda to trudno :/