Blokada prędkości - Kymco Super 8

chodzi ci o coś takiego jak vroombox??

pleban242 napisał:

wal zostal orginalny poniewasz waly w super8 50cc a 125 sa takie samei nietzeba wymieniac .

a jak u ciebie z łożyskami i uszczelniaczami???

niewiem jak to sie nazywa wiem ze to uzadzenie nasladuje odglosy innych motorow i podlancza sie do silnika i po dodaniu gazu reaguje wyszszym dzwiekiem zupelnie jak normalny motocykl wiem tyle ze nasladuje najbardziej znane marki ,a jezeli chodzi o lozyska i uszczelnicze niemam pojecia mam go od nowosci zrobilem nim dotej pory 23000km i nic wiekszego w silniku nie robilem

w kymco lozyska i uszczelniacze wytrzymuja okolo 20tys wiec zanim wymieniłeś cylinder na 80ccm bylo zrobic silnik od dolu tez.Tak jak moj znajomy mowi "Czy dom buduje się od dachu??"

Co myślicie o czymś takim:

http://www.racing-planet.pl/tuning-skutera-power-odblokowany-kymco-super-50cc-p-4974-1.html

??

ja cylinder 80cc zalozylem jak mialem 13000a teraz mam 24000km i odsamego poczatku niehcial leciec powyzej 70km fakt ze jest silny ale mi chodzi o predkosc

ja cylinder 80cc zalozylem jak mialem 13000a teraz mam 24000km i odsamego poczatku niehcial leciec powyzej 70km fakt ze jest silny ale mi chodzi o predkosc

widzialem to ale cena jest niezla i jakom mam pewnosc ze to da wieksza predkosc czy masz cos takiego zamontowane i jaka predkosc osiagasz bo wydac pieniadze nacos co nieprzyniesie zadnego efektu to zadna przyjemnosc

flippo1992 napisał:

Witam!
Jestem w posiadaniu skutera Kymco Super 8, jednakże wyciąga on maksymalnie 47km/h
To zdecydowanie za wolno,
chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś z Was też posiada taki skuter i czy jest w nim blokada prędkości czy po prostu tylko tyle może jechać.
Jeżeli ktoś z Was uporał się z tą blokadą to proszę o szczegółowy opis.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam.

no ja mam takiego sprzęta :) z blokadami smigał 52km/h
teraz po zdjęciu jedzie 70km/h
koleś w serwisie jak zdejmował mówił że to różnie jest i jednym co zdejmóją mówią że jedzie 68/72/70 ipt... każdy inaczej :P
może trafiłeś na... albo jesteś za ciężki
ja mam 2T ponoć 4T są słabsze...

dzisiaj zalozylem modul cdi naraku do super8 i niestety predkosc jest nadal taka sobie 70km zato zbiera sie bardzo ladnie,co mam zrobic zeby zeby lecial 80km pomuszcie

Jeżeli gaźnik jest odpowiednio wyregulowany pod cylinder (dobra mieszanka, ładny kolor świecy) to radziłbym w dalszej kolejności zająć się tuningiem przeniesienia napędu, zaczynając od racingowego wariatora. Przy tej pojemności kolejną blokadą do wyższego v-maxu mogą być przełożenia pierwotne/wtórne, które także trzeba by było wymienić. Ostatnią kwestią o której można pomyśleć jest sportowy wałek rozrządu, który powinien nieco polepszyć sytuację po powyższych modyfikacjach. Biorąc pod uwagę przebieg trzeba się też liczyć z wymianą sprzęgła w niedługim czasie, najlepiej na racingowe. Jak piszą inni, w zimę zainwestuj w łożyska, panweki, uszczelniacze - jeśli wał jest w dobrym stanie to nie musisz go zmieniać, ale powyższe części warto.

dzieki Michal miales racje po regulacji gaznika i wymianie dyszy na wieksza i paru innyh zabiegah to teraz daje rady jeszcze teraz wymieniam glowice i ma byc jeszcze lepiej