[139QMB] Po wymianie głowicy nie można go odpalić

dramatycznie niskie.

Wombat napisał:

dramatycznie niskie.

podpal dzida:D

paci napisał:

Wombat napisał:
dramatycznie niskie.

podpal dzida:D

He.... he... :-D . Dobre, ale to nie jest wyjście.
A'propos: gdzie w Poznaniu (i okolice) jest jakiś dobry warsztat który zrobi porządnie szlif zaworów, zna ktoś może? Bo jednak drugi raz nie chcę tego robić sam. Widać, że jest lepiej (zapala i nie leje się z zaworów) ale kompresja słabiutka.

Kolego:
Cylinder nie porysowany? Pierścienie dobrze ustawione w sekwencji 120* ?
Co do głowicy, to kup nowe zawory np. firmy Kymco, gdzie fabrycznie montują w głowicach pojazdów typu Kymco Agillity 4T 50.
One będą idealnie proste, potem je dotrzyj. Wstaw twardsze sprężynki, lub jeżeli nie masz twardszych, to pod sprężynki daj 1 max 2 podkładki więcej. Pamiętaj aby dobrze dokręcić głowicę do cylindra, dać nową METALOWĄ uszczelkę między cylindrem a głowicą, oraz dokręcić dobrze świecę.
Pamiętaj: Mocniej dokręcona świeca - Większa kompresja, Przy każdej rozbiórce głowicy należy dawać nową uszczelkę między głowicę a cylindrem.

Cylinder nowy. Wraz z tłokiem, pierścieniami i sworzniem (bo był przytarty). Pierścienie ustawione poprawnie. Głowica jest nowa, kompletna, uzbrojona oryginalnie. Pod głowicą siedzi nowa podkładka metalowa a pod cylindrem nowa przy założeniu cylindra; nie był ruszany gdy wymieniałem głowicę. Wymienić gowicę musiałem, bo z.wydechowy ma luz i kiwa się na boki; silnik brał olej przez zawór wydechowy. Świeca porządnie dokręcona - zawsze.
Nie wiem, może ten własnoręcznie zrobiony przyrząd z manometrem jest nie teges? Może gdzieś puszcza? Choć sprawdzałem go dzisiaj na pompce do kół, i jak manometr pompki pokazał 5 atm, to na tym też było ok. 5 atm. Bardziej wierzę temu manometrowi (bo wykręcony z reduktora) niż temu plastikowemu przy pompce. Ale pokazały oba przybliżoną wartość. No nic, pokombinuję jeszcze.

Jak kopiesz kopką to masz opór pod nogą wyczuwalny? Mocny? słaby? Czy kopka wchodzi jak w watę? Jeżeli jest opór to czy jest regularny, i zawsze taki sam, czy może raz mniejszy, raz większy?

ja ma 6 bar to tak raczej lekko mu ten kopniak chodzi

A może kompresja jest dobra, tylko źle zmierzył? Dlatego pytam o opór na kopce.

Opór na kopce... Jakiś jest, ale nie mam porównania z tym co powinno być, bo nie mam odnośnika. Nie wiem (w nodze) jaki powinien być opór. Czuje się że idzie z oporem np. przy porónaniu gdy wykręcona jest świeca, ale nie jest to coś co urywa nogę. Wybrałem się do marketu żeby pokopać jakiegoś skutera (żeby wiedzieć mniej więcej jak ma być) ale jak na złość nie ma żadnego pojazdu w marketach :-( . Zrobię tak, że zanim zdejmę głowicę, to wybiorę się do jakiegoś warsztatu żeby mi zmierzyli ciśnienie w cylindrze na swoich przyrządach. Wtedy będę wiedział czy ten mój przyrząd jest do bani, czy faktycznie coś nie tak z kompresją.
Rano podjechałem do - co prawda zamkniętego - warsztatu który robi szlify i m.in. regeneracje głowic. Gość powiedział, że on takich głowic nie robi (tylko samochodowe) ale jak zapalałem silnik na odjazd, to rozrusznik trochę kręcił zanim zapalił (ciepły!). Facet się obrócił i powiedział znacząco "uuuu..... " skrzywiając twarz.
No nic, w sobotę nic nie załatwię, poniedziałek mam wolny to skoczę gdzieś na zmierzenie ciśnienia i potem będę myślał co dalej.
Dodam, że dziś zrobiłem jakieś 25km po mieście. Motorek 55 km/h jedzie bez problemu, rozpędza się też - jak dla mnie - w miarę dobrze. Niestety jak pisałem, nie mam odniesienia jak powinien chodzić na sprawnym silniku: przyśpieszanie, zryw itp..

Wygląda na to, że sprzedali beznadziejną głowicę. Tak jak mówiłem, może 1 na 100 trafi się zrobiona dobrze, zawory odlane z precyzją, itd. Tam wszystko musi być idealne, ale chinole dalej tego nie rozumieją. Ludzie się śmieją ze mnie, że jak chce kupić głowicę, to latam od sklepu do sklepu z benzyną ekstrakcyjną.
Parę słów o firmowych głowicach:

- Głowica Baotian 101 Octane z racing-planet: (Podobno tajwańska) - Taki sam szit jak wszystkie inne chińskie, po wlaniu benzyny ekstrakcyjnej po 3 sekundach już jej nie było w kanałach - Nawet jej nie montowałem.

- Głowica Naraku - Jest idealnie zrobiona, jedyny mankament, że kanały są za wąskie, i pod tą głowicę można max podłączyć cylinder 50 cm3. Przy większym cylindrze mieszanka będzie tak uboga, że więcej niż 40 km/h nie pojedzie. Przetestowane.

- Głowica WM Motor - Oczywiście leci, jest to taki gównolit, że gwinty się wykręcają razem ze świecą, jakość wykonania oceniam na mocnej 2 mniej.

- Chińskie pozostałe głowicy - Takie same jak WM Motor.

I teraz tak - jest alternatywa!

Do tego silnika można wstawić głowicę np. SYM-owską z pojazdu Fiddle 2 4T, lub głowicę Kymco z pojazdu Agillity 4T 50. Jakość jest idealna - sprzedawca pokazywał mi taką głowicę Kymco, wszystko zawsze domknięte, jednak jak usłyszałem cenę uzbrojonej kompletnej głowicy SYM-owskiej, i Kymco to się złapałem za głowę. Taka NOWA głowica kosztuje podobno ponad 700 zł. ;O

Moja rada: Zmierz kompresje u profesjonalisty, jeżeli będzie zła, to rozkręć głowicę, i wlej jeszcze raz benzynę ekstrakcyjną do kanałów - NIC NIE POWINNO LECIEĆ. Jeżeli leci, a chcesz nią się pobawić to tak jak gdzieś wspomniałem pobaw się z podkładkami, i mocniejszymi sprężynkami tak aby NIC NIE LECIAŁO.
Jeżeli jednak chcesz pójść na całość to proponuje kupić głowicę ORYGINALNĄ KYMCO do pojazdy Agillity 4T 50. Jeżeli Cię nie stać, to poszukaj używanej SPRAWNEJ głowicy np. na olx czy allegro. Może z jakiegoś powypadkowego skutera? Taka głowica przelata z 20 000 km. ;)

Nie liczyłem ile w tym roku montowałem głowic WM, ale było tego kilkadziesiąt sztuk. Nie są to super produkty, ale ich jakość jest adekwatna do ceny. Co do samych zaworów, to pomimo, że są zamontowane w głowicy, to jednak w większości przypadków wymagają one demontażu i dotarcia. Nie zanudzając, ja większych problemów z tymi głowicami nie miałem. Mogę tylko podpowiedzieć, że z samym docieraniem zaworu nie należy przesadzać. Jeżeli będziemy za długo docierać zawór, to powierzchnia styku będzie za duża, co powoduje mniejszy docisk zaworu. Po prostu nacisk rozkłada się na większą powierzchnię (są również wymagania, co do kątów, ale zainteresowani znajdą odpowiednie info w fachowych publikacjach), dlatego umiar przy docieraniu wskazany. Jednak najczęstszą przyczyną nieszczelności jest niewłaściwy montaż zaworów, tzn. mało kto używa przyrządu do demontażu/montażu zaworów i podczas tej operacji często dochodzi do deformacji grzybka zaworu.

http://smmoto.pl/7641-10279-large/przyrzad-do-montazu-demontazu-zaworow-ho-7002.jpg

Wystarczy podparcie zaworu krawędzią podczas tej operacji, a nawet niewielkie odkształcenie spowoduje nieszczelność. Podczas demontażu/montażu zaworu musi on być podparty na środku grzybka w osi trzonka. Kupując nowe zawory warto sprawdzić z jakiego materiału jest wykonany zawór wydechowy. Metoda jest prosta - przykładamy do niego magnes. Do zaworu wydechowego wykonanego z dobrego materiału, magnes nie będzie się przyczepiał. Kolejna sprawa gwinty na szpilki i świece. Przed wkręceniem w nie śrub, szpilek, świec, warto posmarować gwinty smarem miedzianym.

Wpisy... J23 zawsze się świetnie czyta, bo są rzeczowe i za to... szacunek ode mnie na tym oto forum. :-)
-
W temacie głowic chińskich lub nie chińskich, firmowych lub zupełnie niefirmowych to można nawet całą książkę napisać, ale kto by ją chociaż raz przeczytał? Pewnie z kilka osób i to tych naprawdę zainteresowanych danym tematem.
Manuala serwisowego pod dany typ silnika też mało kto się tyka, bo przecież jest po angielsku (albo po niemiecku).
-
Są różne cylindry i różne głowice do tych cylindrów dla naszych chińskich 4T GY6 139 QMB.
Grunt, żeby to sobie właściwie skomponować.
-
Podobnie jak i występują głowice z szerszymi kanałami i realnie większymi już zaworami i odpowiednimi sprężynami zaworowymi.
Można wyniuchać takie np. do serii 49 cm3 (brak fazki na obrzeżu komorze spalania), ale są też i takie pod cylinder 50 lub 51 mm. Ten ostatni jest akurat z logo WM Motor (AY351701), a mamy jeszcze możliwość doboru zestawu z wypukłym, albo i wklęsłym tłokiem. I trzeba za tym nadążać, żeby to zagrało jak trzeba.
-
A propos głowicy z tymi większymi już zaworami...
...
http://sklep.motor-land.com.pl/p-17483-glowica-cylindra-gy6-50mm-z-pow--zaworami/

H2SO4 napisał:

http://sklep.motor-land.com.pl/p-17483-glowica-cylindra-gy6-50mm-z-pow--zaworami/

Tą głowicę też już miałem :) Nie dość, że nie szczelna, to jak ją zamontowałem to dopiero zorientowałem się, że komora spalania 50mm + cylinder 47mm to nie jest dobry pomysł. Kompresji ledwo co było.

Moja rada: Zmierz kompresje u profesjonalisty, jeżeli będzie zła, to rozkręć głowicę, i wlej jeszcze raz benzynę ekstrakcyjną do kanałów - NIC NIE POWINNO LECIEĆ. Jeżeli leci, a chcesz nią się pobawić to tak jak gdzieś wspomniałem pobaw się z podkładkami, i mocniejszymi sprężynkami tak aby NIC NIE LECIAŁO.

Jak sam je dotarłem (możliwe że niezbyt) to ekstrakcyjnej nie wyciekła nawet kropelka po pół godzinie trzymania jej w kanałach W i D. Dlatego mnie to dziwi. Choć... możliwe, że po ułożeniu się zaczęły coś przepuszczać. Dlatego - jak piszesz - chcę trafić najpierw na sprawdzenie sprężania porządnym przyrządem.
Co do sprężyn: może warto zdemontować sprężyny ze starej głowicy i założyć je zamiast tych nowych? W końcu stare były oryginalnie zamontowane przez producenta a nowe licho wie kto i z czego montuje. Co o tym myślisz?

na całość to proponuje kupić głowicę ORYGINALNĄ KYMCO do pojazdy Agillity 4T 50

Tylko ta cena... :-(

Do zaworu wydechowego wykonanego z dobrego materiału, magnes nie będzie się przyczepiał. Kolejna sprawa gwinty na szpilki i świece. Przed wkręceniem w nie śrub, szpilek, świec, warto posmarować gwinty smarem miedzianym.

Dzięki, na pewno przydadzą się takie porady :-)

Wpisy... J23 zawsze się świetnie czyta, bo są rzeczowe i za to... szacunek ode mnie...

Ode mnie też :-)

Jeżeli głowica jest właściwie założona , mam na myśli rozrząd luz i dotarcie zaworów .Wina może być po stronie impulsatora jest za daleko koła magnesowego .Tam nie ma regulacji piłujemy otworki małym pilnikiem a przy skręcaniu miedzy impulsator a koło magnesowe wkładamy kartkę papieru. Wiem że to jest stary wpis :wink: