12 KM wracałem dzisiaj prawie 2 H !! Benzer 2 T - DESZCZ !!!

Dokładnie Wombat :) Kilometr to mało :)

Ja miałem w swoim dokładnie to samo... Przeczyść gaźnik, filtr powietrza i kup świecę.

Ja tak zrobiłem i skuter był jak nowy!

jakby co z tym robic to wiadomo. Pytanie czemu tak się stało.
Bo nie widać na zdjęciu czy ta świeca sie ukruszyła, upaliła czy stopiła.

Cześć
Żeby nie zakładać nowego tematu - piszę w tym temacie - przynajmniej będzie porządek . Czas coś zrobić z Benzerkiem , odkąd kupiłem Aprilię stoi i nic się z nim nie dzieje . Wczoraj chciałem go odpalić i okazało się że nie ma takiej możliwości . Akumulator wyładowany , miałem inny akumulator więc podłączyłem go , klakson , kierunki wszystko działa jak należy czyli jest ok , natomiast nie ma mowy żeby odpalić go starterem , w momencie gdy chcę go uruchomić starterem jest tylko \\\"kliknięcie\\\" , klik i tak za każdym razem.Słuchałem gdzie i co to może klikać ale niestety nie zlokalizowałem . Jak miałem wcześniej słaby akumulator to bez problemu odpalałem go kopką , później nie wiem dlaczego doszło do takiej sytuacji że odpalanie samą kopką nie przynosiło efektu , trzeba było kopać i jednocześnie dodawać gazu manetką i wtedy odpalał , niestety w dniu wczorajszym żadne próby odpalenia skuterka nie przyniosły rezultatu . Reasumując , nie pali ze startera , nie pali z kopki , kopka + gaz również nie odpala . Benzyna jest akumulator który wczoraj podłączyłem jest ok .
Co może być przyczyną że skuter w żaden sposób nie chcę zapalić ???????
Będę chciał sprzedać skuter , ale najpierw chciałbym go zrobić żeby przyszły właściciel nie miał z tym problemów .
Z góry bardzo dziękuję za informację .
Ps. Dodam jeszcze że skuter ze startera kompletnie nie kręci , tylko klik klik :)

Jeżeli długo stał może mieć suchy gaźnik a to troche potrwa zanim sie zapełni. Odpal go na samostarcie - zobacz czy ruszy

Wombat a cóż to takiego samostart ?:)
Oki już sprawdziłem na google że to preparat :)

Ktoś ma jeszcze jakieś inne pomysły ?

To na bank wina filtra powietrza, na bank masz stożkowy metalowy bez oslonki. Zmień filt na seryjny, ja tak miałem w swoim 797 2T, wywalilem stożek kupiłem serie z gąbkowym wkładem i wszystko jest cacy, na deszczu jeźdźi normalnie, nic go nie dławi, moc i predkość dalej ta sama.

Adrian filtr jest seryjny nie jest stożkowy , poza tym tamten temat został rozwiązany , wszystkiemu była winna świeca , teraz mam problem z odpalaniem :) Napisałem o tym kilka postów wyżej
Ps.Tytuł tematu jest stary
Pozdrawiam

Jak tylko "klika" to wszystko wskazuje na styki rozrusznika, ja tak miałem. Zrobiłem styki i wszystko było ok, do czasu. Pewnego dnia pojawiły się problemy z odpalaniem, z kopki nie dało rady w ogóle, rozrusznikiem tylko mielił, problem rozwiązał sie jak poszedłem do sklepu i kupiłem nowy akumulator, od tamtego czasu skuter był jak nowy :) Sprawdź ten akumulator czy aby jest na pewno sprawny? Albo go podłącz na noc do prostownika dla pewności i spróbuj rano odpalić

Właśnie kurczę nie mam prostownika :)

Jak akumulator jest dobry to pewnie rozrusznik. Uszkodzony rozrusznik może zrobić takie spięcie, że uniemożliwi odpalenie skutera kopką. Po dłuższym czasie stania najprawdopodobniej odpalisz z kopki, ale nie próbuj przed tym z rozrusznika.

efektywny1 napisał:

Właśnie kurczę nie mam prostownika :)

Zapraszam do Krakowa, pożyczę Ci :)